IFA 2016 Seria Thomson B5: nowy Thomson Smart TV o eleganckim designie

TCL IFA


Berlin, 2 września 2016. Seria telewizorów B5 firmy Thomson, przedstawiona na tegorocznych targach IFA, jest częścią nowej gamy o nowym przyjaznym użytkownikowi i intuicyjnym interfejsie.

Od ponad 120 lat firma Thomson dążyła do tego, aby proponowane technologie były dostępne jak największemu gronu odbiorców. Wszystkie produkty firmy posiadają subtelny i elegancki design, innowacyjne funkcje oraz są wyjątkowo łatwe w użyciu.

Model B5, dostępny w białym i czarnym kolorze, to duży telewizor dla całej rodziny, który dzięki swojemu minimalistycznemu i nowoczesnemu wzornictwu wpasuje się z łatwością w każde wnętrze. Smukła obudowa zapewnia dyskretny wygląd, a duży ekran gwarantuje uzyskanie efektu maksymalnego zanurzenia się w obrazie. Przetwarzanie obrazu wideo Pure Image gwarantuje obraz Full HD bogaty w szczegóły oraz dokładne wyświetlanie konturów.

Nowy, bardziej ergonomiczny interfejs Smart TV

Nowy interfejs Thomson TV+ smart serii telewizorów B5 oferuje połączenie poprzez szybki, prosty i przyjazny użytkownikowi interfejs, w celu łatwego uzyskania dostępu do treści takich jak VOD, catch-up TV czy aplikacji dostosowanych do dużych ekranów. Nic prostszego: Naciśnij przycisk na pilocie, a akcja na ekranie telewizora wyświetli się natychmiast, bez zauważalnego opóźnienia. Menu jest dostępne automatycznie. Te szybkie reakcje są możliwe dzięki nowemu procesorowi o poczwórnym rdzeniu, który jest zdolny do przetworzenia ogromnej ilości danych i wykonywaniu kilku poleceń w tym samym momencie. Dla jeszcze lepszej rozrywki, B5 Series wyposażony jest w aplikację Netflix*, co pozwala na korzystanie z bogactwa filmów, seriali i filmów dokumentalnych proponowanych przez Netflix *.

* W zależności od abonamentu usług Netflix.

Natychmiastowe zasilanie

Liczne technologie wkomponowane w telewizory sprawiają, że często uruchomienie trwa długo. Seria B5 posiada tryb energooszczędny, a technologia Instant Power On gwarantuje, że obraz pojawi się w ciągu pięciu sekund – cztery razy szybciej niż w przypadku większości telewizorów dostępnych na rynku.

Bezprzewodowe połączenie i kontrola

Dzięki technologii WiFi Display, smartfon lub tablet można podłączyć bezprzewodowo, w celu wyświetlenia jego zawartości na dużym ekranie o rozdzielczości ponad 1080p i jakości dźwięku 5.1. Port USB umożliwia również użytkownikowi odtwarzanie filmów lub oglądanie zdjęć w dużym formacie i wysokiej rozdzielczości.

W środku wydarzeń sportowych z funkcją Sport

Telewizor B5 posiada tryb sportowy, stworzony specjalnie w celu zwiększenia wrażeń wizualnych podczas oglądania wydarzeń sportowych na telewizorze, niezależnie od tego jaki jest to sport. W trybie sportowym, telewizor dodaje obrazy i kontroluje podświetlenie wysokiej częstotliwości. To gwarantuje doskonałą płynność ruchu w każdych warunkach. W połączeniu z algorytmami, opracowanymi specjalnie do transmisji wydarzeń sportowych, telewizory Thomson zapewniają doskonałą klarowność obrazu, nawet gdy akcja jest bardzo szybka. Obraz zawsze pozostaje całkowicie płynny, a szczegóły obrazu i kontury są bardzo wyraźne.

Thomson B5 jest dostępny w rozmiarze 40’’ w szacowanej cenie 1388 PLN.

Referencja handlowa: 40FB5406W (biały), 40FB5406 (czarny)

Więcej informacji o tym i innych produktach THOMSON na stoisku TCL / Thomson, Hala 21B, Stoisko #102.

O firmie THOMSON

Dzięki bogatemu dziedzictwu, sięgającemu 120 lat wstecz, marka Thomson uczestniczy w największych rewolucjach technologicznych i od zawsze stara się zapewniać powszechny dostęp do innowacji. Aktualnie marka Thomson ma na celu pomaganie nam wszystkim na co dzień, w domach i poza nimi, dzięki jednej z najbardziej rozbudowanych serii produktów oraz przydatnym, innowacyjnym, niezawodnym i stylowym rozwiązaniom: telewizja / systemy audiowizualne / telefonia / komputery / podłączone produkty / sprzęty domowe / urządzenia / zdrowie i dobrostan.

Thomson jest znakiem towarowym TECHNICOLOR S.A wykorzystywanym zgodnie z licencją dla TCL.

Więcej informacji pod adresem http://www.thomsonconsumer.com/

O TCL Corporation

TCL Corporation to światowy producent produktów smart oraz dostawca internetowych aplikacji. Firma TCL Corporation (000100.SZ), posiada: TCL Multimedia (01070.HK), TCL Communication (02618. HK), TCL Display (00334. HK) oraz Tonly Electronics (01249. HK). Założona w 1981 roku, firma zatrudnia ponad 75 000 pracowników oraz posiada swoje biura w ponad 80 krajach w Azji, Ameryce, Europie i Oceanii. TCL Corporation to również 23 centra Badań i Rozwoju (R&D) oraz 21 zakładów produkcyjnych. Oficjalne dochody operacyjne TCL wyniosły w pierwszym półroczu 2015 roku 46.68 mld juanów (ok. 7,15 mld dolarów amerykańskich), a wartość marki wyniosła równą 71 mld juanów (ok. 10,86 mld dolarów amerykańskich), plasując markę na pierwszym miejscu wśród firm produkujących telewizory w Chinach.

KONTAKT DLA PRASY

Open2Europe

Barbara Gruca,

+33 (1) 55 02 15 14

b.gruca@open2europe.com

Najnowsze informacje o produktach

U5 Biały

Nowa elegancka rama Ultra-Narrow

Więcej