TCL pokazuje na CES 2011 linię produktów nowej generacji

Ligne de produits TCL - CES 2011
LAS VEGAS, 6 stycznia 2011
— Na XXIV wystawie Elektroniki Użytkowej (CES), spółka TCL, lider w dziedzinie elektroniki użytkowej, pokazała nową generację innowacyjnych produktów i rozwiązań, między innymi smartfony z systemem operacyjnym Android, telewizję internetową, urządzenia MID i telewizory LED 3D. W czasie Międzynarodowej Wystawy Elektroniki Użytkowej w Convention Center w Las Vegas (LVCC), między 6 a 9 stycznia 2011, innowacyjne produkty TCL będzie można oglądać na stoisku nr 10631.

"Konsumenci oczekują od nas wysokiej jakości produktów w przystępnych cenach. W tym roku pokazujemy innowacyjne, lifestylowe produkty, o różnorodnych zastosowaniach, dzięki którym nasi klienci będą doświadczać czegoś wyjątkowego”, powiedział QC Liang, Dyrektor Generalny Zarzadzania Marką w TCL Corporation.

Od czasu swojego debiutu na zeszłorocznej wystawie CES, TCL jest wierny przekonaniu, że kluczem do tworzenie zróżnicowanej oferty technologicznej, zaspokajającej potrzeby równie zróżnicowanej puli klientów, jest działalność badawczo-rozwojowa.

Na wystawie w 2010 TCL zadziwiła zwiedzających telewizorami 3D i MiTV. W tym roku TCL skupi się na urządzeniach z systemem operacyjnym Android, między innymi pierwszym chińskim telewizorem z tym systemem. Jest on wyposażony w platformę z wolnym dostępem do kodu źródłowego, umożliwiającym programistom tworzenie różnych programów i widżetów do systemu. Innymi produktami opartymi na platformie Android są smartfon TCL i urządzenia MID, do których należy szeroki wachlarz produktów, pozwalających użytkownikom korzystać z najrozmaitszych aplikacji, narzędzi i funkcji zawartych w zgrabnej obudowie.

TCL jest jedyną spółką, dostarczającą telewizory 3D z wykorzystaniem wszystkich technologii wyświetlania obrazów 3D, co TCL z dumą pokazała w listopadzie 2010, będąc partnerem Igrzysk Azjatyckich w Guangzhou. Oprócz dostępnego w handlu telewizora autostereoskopowego (telewizor 3D, nie wymagający użycia okularów), prezentowane są telewizory TCL 3D (z okularami z aktywną migawką) i telewizory HD z panelem LED typu FPR i Internetem. We wszystkich telewizorach LED prezentowanych przez TCL zastosowano technologie redukujące odblask dzięki wykorzystaniu połączenia światła spolaryzowanego i naturalnego.

Innymi ciekawymi produktami TCL są telewizory Health LCD i SoHo LCD oraz magnetowidy i odtwarzacze w technologii Blue-ray, będące nową falą w rozwoju HD.

TCL ożywi swoją obecność na tegorocznej wystawie CES prezentacją pierwszej animowane wersji 3D sławnego chińskiego obrazu, Nocny bankiet Han Xizai, autorstwa Gu Hongzhonga, chińskiego malarza żyjącego w czasach Pięciu Dynastii i Dziesięciu Królestw. TCL uraczy także uczestników CES pokazem Chińskiej Armii Terakotowej w technologii 3D. Odwiedzający CES nie będą musieli jechać do Chin, aby zobaczyć sławną kolekcją rzeźb z terrakoty, ożyją one na pokazie organizowanym przez TCL.

Profil marki TCL stale się rozwija - skrót TCL może też oznaczać „The Creative Life” („Kreatywne Życie”), dewizę TCL, odzwierciedlającą aspiracje korporacji, aby stać się jedną z najbardziej innowacyjnych i pomysłowych spółek w dziedzinie elektroniki użytkowej.

Ligne de produits TCL - CES 2011

O Korporacji TCL

Założona w 1981 TCL Corporation jest światowym liderem technologicznych innowacji na rynku elektroniki użytkowej, telefonii komórkowej i sprzętu gospodarstwa domowego. TCL zatrudnia ponad 50 000 pracowników w 80 oddziałach, w tym w 18 ośrodkach badawczo-rozwojowych, 20 wytwórniach i ponad 40 przedstawicielstwach handlowych na całym świecie.

TCL Corporation, ze sprzedażą sięgająca w 2009 wartości 6,49 miliarda USD (w tym 14,28 milionów odbiorników TV i 16,12 miliona telefonów komórkowych) i ponad 100 milionami konsumentów na całym świecie, składa się z czterech działów: Multimedia, Communications, Home Appliances oraz Techne Electronics. Działa także w dziedzinach Nieruchomości i inwestycji oraz Logistyki i usług.

W 2004 TCL przejęła kilka najbardziej znanych i cenionych marek i spółek, w tym firmę telewizyjną Thomson i firmę produkująca telefony komórkowe - Alcatel.

Najnowsze informacje o produktach

U5 Biały

Nowa elegancka rama Ultra-Narrow

Więcej