IFA 2015 Seria zakrzywionych telewizorów Thomson A87: wyjątkowa jakość obrazu

Prezentowana podczas tegorocznych targów IFA, seria A87 marka THOMSON jest częścią jej nowej gamy zakrzywionych telewizorów dostarczających kinowych emocji.

serie a87

 

Dzięki luksusowemu wzornictwu i idealnemu zakrzywieniu (4000R), ekran z serii A87 Thomson zmienia salon w salę kinową. Rozdzielczość 4K, szerszy kąt widzenia i większa głębia obrazu gwarantują kinowe wrażenia podczas oglądania oraz całkowite zanurzenie w akcji.
Technologia Wide Color Gamut pozwala cieszyć się bogactwem kolorów kina cyfrowego, dzięki czystszym o 30% barwom, odzwierciedlającym ogniste czerwienie, szmaragdowe zielenie i głębokie błękity. Pomaga to w odczuwaniu rzeczywistej atmosfery oglądanych filmów.

visuel top a87 serie

 

Wbudowany procesor Quad Core z cyfrowym przetwarzaniem Pure Image Ultra HD oferuje obraz o wysokiej rozdzielczości, który jest bardziej płynny, bardziej szczegółowy i naturalny. Technologia ta ma również zastosowanie podczas wyprowadzania algorytmu przetwarzania ruchu o indeksie 1000 Hz CMI, dzięki któremu widzowie mogą cieszyć się bardziej wyrazistym i płynnym obrazem, nawet podczas oglądania obrazów przedstawiających szybki ruch.

Ponadto telewizor ten jest kompatybilny z HEVC (H.265), standardem kodowania obrazu opracowanym w celu nadawania w ultrawysokiej rozdzielczości. Portal Smart TV 2.0 posiada nowy interfejs w celu ułatwienia dostępu do wielu nowych aplikacji, a telewizorem można sterować za pomocą smartfona lub tabletu.

Seria Thomson A87 będzie dostępna od października 2015 r. w modelach o rozmiarach 55, 65 i 78 cali , w sugerowanych cenach detalicznych : 5 999 PLN brutto (dla modelu 55 cali), 9 499 PLN brutto (dla modelu 65 cali) oraz 21 599 PLN brutto (dla modelu 78 cali).

Co więcej, Thomson i TCL zaprezentują także pierwszą na świecie technologię HDR, zainstalowaną bezpośrednio w telewizorze – Technicolor’s Intelligent Tone Management upscalling solution. To unikalne narzędzie analizuje zawartość wideo w realnym czasie i tworzy niesamowite wrażenia wizualne przez przetwarzanie zawartości w standardzie Dynamic Range (SDR) w jakość High Dynamic Range (HDR). Technologia ta pozwoli konsumentom na ponowne odkrycie domowej kolekcji filmów i ulubionych programów telewizyjnych dzięki magii HDR.

Aby uzyskać więcej informacji o tych i innych produktach THOMSON, odwiedź stoisko TCL / THOMSON: Stoisko nr 102 w hali 21.

O firmie THOMSON

Dzięki bogatemu dziedzictwu, sięgającemu 120 lat wstecz, marka Thomson uczestniczy w największych rewolucjach technologicznych i od zawsze stara się zapewniać powszechny dostęp do innowacji. Aktualnie marka Thomson ma na celu pomaganie nam wszystkim na co dzień, w domach i poza nimi, dzięki jednej z najbardziej rozbudowanych serii produktów oraz przydatnym, innowacyjnym, niezawodnym i stylowym rozwiązaniom: telewizja / systemy audiowizualne / telefonia / komputery / podłączone produkty / sprzęty domowe / urządzenia / zdrowie i dobrostan.

Thomson jest znakiem towarowym TECHNICOLOR S.A wykorzystywanym zgodnie z licencją dla TCL.

Więcej informacji pod adresem  http://www.thomsonconsumer.com/

O TCL Corporation

Firma TCL Corporation (000100.SZ), założona w 1981 roku, jest jednym z największych producentów sprzętu elektronicznego w Chinach, zatrudniającym ponad 70 000 pracowników w 40 krajach na całym świecie. Aktualnie spółka posiada trzy notowane spółki zależne: TCL Multimedia (01070.HK), TCL Communication (02618. HK) i Tonly Electronics (01249.HK) oraz zróżnicowany portfel biznesowy obejmujący telewizory LCD, panele LCD, telefony komórkowe, sprzęt audiowizualny, sprzęt AGD i wyroby oświetleniowe. W 2014 roku łączna sprzedaż TCL osiągnęła 32 mld HKD, a wartość marki TCL przekroczyła 63,9 mld HKD. TCL zajmuje 4. miejsce pod względem udziału w rynku telewizorów LCD, 4. pozycję w kategorii telefonów komórkowych oraz 5. miejsce w sektorze paneli LCD w skali globalnej.

Od początku 2014 roku TCL skupia się na tworzeniu nowego, zorientowanego na kliencie modelu biznesowego typu „produkt + usługa”, kierując tę transformację ku modelowi „inteligentnych + internetowych technologii”. TCL angażuje się w swoją nową wizję „wzbogacania życia każdego ze swoich klientów poprzez oferowania produktów i usług zapewniających niezwykłe wrażenia.”

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej: http://www.tcl.eu/

O TCL Multimedia

Firma TCL Multimedia Technology Holdings Limited z centralą w Chinach (kod na Giełdzie Papierów Wartościowych w Hongkongu: 01070) jest jednym z wiodących graczy w globalnej branży telewizyjnej. TCL Multimedia angażuje się w badania i rozwój, produkcję i dystrybucję sprzętu elektronicznego. Spółką matką firmy jest TCL Corporation. Zgodnie z najnowszymi danymi DisplaySearch Grupa zajmuje 3. miejsce na globalnym rynku telewizorów LCD, a jej udział rynkowy w pierwszym kwartale 2015 roku wyniósł 6,0%.

Kontakt dla prasy:

Katarzyna Opydo
Tel : +33 1 55 02 15 31
E-Mail: k.opydo@open2europe.com

Najnowsze informacje o produktach

U5 Biały

Nowa elegancka rama Ultra-Narrow

Więcej