Firma TCL Corporation przewiduje czterokrotne zwiększenie swoich zysków w drugim kwartale

Firma TCL Corporation ogłosiła wyniki przewidywane na połowę 2009 r.  Spółka TCL Corporation ma nadzieję osiągnąć 8,830 mln obrotu. Tylko trzeci kwartał powinien przynieść 7,272 mln euro (czterokrotne zwiększenie wyniku pierwszego kwartału). To konsekwentny postęp w stosunku do takiego samego okresu w 2008 r., w którym spółka straciła 2,991 mln euro.

35,639 mln euro zarobionych przez firmę TCL Corporation w wyniku sprzedaży swojej filii produkującej urządzenia niskonapięciowe bardzo wpłynęło na bilans półrocza 2008.  Nagle bilans w połowie 2009 r. zmniejszył się o 80% w tym samym okresie. Niemniej jednak, jeśli pominiemy przychody ze sprzedaży tej spółki, zyski w pierwszej połowie 2009 r. będą wyższe o 10% w stosunku do takiego samego okresu w roku ubiegłym.

W czasie sześciu pierwszych miesięcy roku firma TCL Corporation sprzedała 2 931 251 ekranów, co stanowi wzrost o 93,1% w stosunku do 2008 r. Suma ze sprzedaży przekroczyła 70% całej sumy sprzedaży w poprzednim roku. Korzystając z modernizacji przemysłu i polityki rządu chińskiego, aby zwiększyć popyt gospodarstw domowych (operacje „Sprzęt domowy dla wsi” i „Nowe dla nowego”), firma TCL potrafiła utrzymać trzycyfrowy wzrost przez wiele kolejnych miesięcy. Zwiększenie sprzedaży o 249% podczas sześciu pierwszych miesięcy to jeden z najlepszych wyników wśród uczestników rynku. Zagraniczne rynki odnotowały również stabilny wzrost. W drugiej połowie 2009 r. firma TCL Corporation zaangażowała się w przyspieszenie rozwoju wewnętrznego rynku chińskiego, we wzmocnienie głównych rynków zagranicznych oraz zwiększenie skuteczności kanałów zaopatrzenia.

Korzystając ze stabilnej sytuacji finansowej, firma TCL Corporation zbiera owoce podjętych działań (reorganizacja wewnętrzna, optymalizacja struktur, ograniczenie kosztów), które zostały w całości zakończone na początku 2009 r.

Najnowsze informacje o produktach

U5 Biały

Nowa elegancka rama Ultra-Narrow

Więcej