Inauguracja produkcji ekranów LCD generacji 8.5 w Shenzhen

16 listopada, pierwszego dnia targów „China Hi-Tech Fair” (CHTF) w Shenzhen (Chiny), ogłoszono oficjalne uruchomienie nowej linii produkcyjnej ekranów LCD generacji 8.5. Spółki TCL Corporation i Century podpisały umowę pieczętującą ich współpracę w ramach tego projektu, który będzie wymagał zainwestowania ogółem 2,5 mld euro (24,5 mld juanów).

Jednocześnie ogłoszono również utworzenie ważnego kompleksu technologicznego „Shenzhen Huaxing Photoelectric Technology”. To posunięcie pozwoli miastu Shenzhen korzystać z najnowocześniejszej linii produkcyjnej ekranów LCD w kraju. Chiny wkraczają tym samym w ważny etap odnowy swojego przemysłu, który musi się zrestrukturyzować i zmodernizować, aby mógł otworzyć nową erę w przemyśle elektronicznym.

Projekt wyceniony na 2,5 mld euro będzie realizowany przez spółkę Huaxing Photoelectric o kapitale 1 mld euro. Firmy TCL Corporation i Century są współudziałowcami spółki, w którą każda z nich zainwestowała 500 mln euro. Ten nowy kompleks przemysłowy jest otwarty na inicjatywy innych producentów ekranów kolorowych i dostawców ekranów LCD, aby zaproponować im partnerstwo strategiczne. Kompleks będzie się starał włączyć w projekt innych graczy rynkowych oraz umożliwić współpracę między działami technicznymi i marketingiem, aby promować konkurencyjność i modernizację lokalnych przedsiębiorstw chińskich. Najczęściej produkowanymi ekranami LCD będą ekrany o przekątnej 26–32 cali oraz 46 i 55 cali. Projekt będzie zapewniać produkcję do 100 000 ekranów na miesiąc, produkcja roczna jest szacowana na 1,4 mln sztuk.

Nowa linia produkcyjna będzie miała swoją siedzibę w nowym parku przemysłowym hi-tech w dzielnicy Shenzhen Guangming. Budowa będzie wymagała zapewnienia instalacji pomocniczych oraz przeciwpożarowych, sieci obsługi oraz połączeń między budynkami. Prace rozpoczną się w połowie stycznia 2010 r., a uruchomienie testowe jest zaplanowane na koniec 2011 r. Dla uczestniczących w nim przedsiębiorstw projekt jest szansą na ogromny skok do przodu oraz utworzenie kompleksu generującego 10 mld euro rocznie. Zgodnie z chińskim narodowym programem rozwoju strategii przemysłowej, ten kompleks przemysłowy produkujący ekrany LCD będzie mocno wspierany przez Narodową Komisję Rozwoju i Reform, Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych oraz przez Ministerstwo Nauki i Technologii prowincji Guangdong. Swoje wsparcie zapewnia również miasto Shenzhen.

Najnowsze informacje o produktach

U5 Biały

Nowa elegancka rama Ultra-Narrow

Więcej