Od produkcji do pakowania – podejście korzystne dla środowiska

Opakowania

Produkcja, pakowanie – podejście korzystne dla środowiska

Zaangażowanie grupy TCL w sprawy ekologii nie ogranicza się jedynie do technologii pozwalającej na oszczędzanie energii elektrycznej. Niezależnie od tego, czy jest to etap produkcji, pakowania czy transportu, zawsze obecna jest odpowiedzialność za środowisko.


Koncentracja przemysłu korzystna dla planety

Zamiast tworzenia wielu wyspecjalizowanych centrów produkcyjnych firma TCL konstruuje platformy przemysłowe. Taka racjonalizacja nie tylko zapewnia lepszą organizację (m.in. obroty, produktywność, konkurencyjność), ale również redukuje koszty związane z transportem i pakowaniem między ośrodkami produkcyjnymi.


Ekologiczne pudła?

Do transportu telewizorów i innego sprzętu multimedialnego grupa TCL używa pudeł kartonowych o mniejszej objętości. W ten sposób zmniejsza się zużycie papieru, a pojemność palet zwiększa się o 70%! Tym samym ciężarówki transportują więcej produktów i odciążają znacząco ruch uliczny. Szacuje się, że dzięki tej ekologicznej inicjatywie, emisja dwutlenku węgla zmniejsza się o 1,25 kg na jeden ekran LCD.


Praktyka w recyklingu

Firma TCL ułatwia filiom waloryzację odpadów, wydając podręczniki z procedurami demontażu, reutylizacji lub recyklingu produktów elektronicznych. Tak wiele metod sprzyja zmniejszeniu niekorzystnego wpływu na środowisko.


Doceniane na świecie zaangażowanie w sprawy środowiska

Wszystkie inicjatywy firmy TCL są poparte odpowiednimi certyfikatami:

o ISO 14001, potwierdzający zarządzanie środowiskiem,
o IECQ HSPM (Hazardous Substances Process Management), gwarantujący przestrzeganie wymagań dyrektywy RoHS na skalę światową, śledzenie i składowanie produktów i materiałów.

Najnowsze informacje o produktach

U5 Biały

Nowa elegancka rama Ultra-Narrow

Więcej