Telewizory THOMSON serii A i Z – połączenie z internetem oraz jeszcze większa moc

Berlin, 05 września 2014 roku - prezentowana na tegorocznych targach IFA, nowa seria telewizorów UHD A7, Z7 i Z8 firmy Thomson pozwala doświadczyć perfekcyjnej jakości obrazu w połączeniu z najnowszymi funkcjami Smart TV. Proste i eleganckie wzornictwo telewizorów Ultra HD daje niewypowiedziane wrażenie głębi, które nigdy nie było bardziej realistyczne.

Seria A7: Czyste emocje w Ultra HD

Eleganckie wzornictwo oraz 5-cio milimetrowy ekran sprawiają, że telewizor z łatwością wpasuje się w wystrój każdego domu. Obraz o rozdzielczości Ultra HD, 4-razy bardziej precyzyjny niż Full HD, sprawi, że żaden szczegół nie zostanie pominięty. Dzięki technologii Wide Color Gamut spektrum kolorów jest szersze, a widz doświadcza bardziej żywych i naturalnych kolorów. Technologia 800 Hz Clear Motion Index zapewnia nieporównywalnie wyrazisty i gładki obraz a technologia „Upscalingu” pozwala na dostosowanie obrazu do rozdzielczości telewizora w celu osiągnięcia jakości porównywalnej do Ultra HD.

Telewizory Serii A7 posiadają wiele interesujących cech: standard HDMI 2.0 umożliwia wyswietlanie treści 4K 2160p w 60 klatkach na sekundę. Oznacza to jakość cztery razy lepszą niż w przypadku full HD 1080p/60 dostępną w wersi HDMI 1.4. Ten ostatni był zgodny ze standardem 4K, ale został ograniczony do 30 klatek na sekundę. Ulepszony interfejs Smart TV w telewizorach serii A7 pozwala na łatwą obsługę i bierze w pełni pod uwagę osobiste preferencje konsumenta. Napędzany przez procesor Quad Core, telewizor serii A7 zapewnia bardzo szybki dostęp do usług Smart TV oraz płynną interakcję.

Dostępne rozmiary: 49” / 126 cm , 55” / 140 cm

Telewizory serii Z7 i Z8: Doświadczenie głębi jak w kinie

Z7

Z8

5-cio milimetrowa ultra-cienka rama i minimalistyczny stojak sprawiają, że telewizory serii Z7 i Z8 firmy Thomson są odzwierciedleniem elegancji.

Jakość Ultra HD oferuje obraz z ponad 8 milionami pikseli. Technologia Pure Image Ultra zapewnia niebywały kontrast, nasycenie kolorów i jasność. Zapewnie to bardzo ostre i naturalne kontury. Dzięki funkcji Local Dimming wyświetlacz LED po raz pierwszy oddaje tak wysoki kontrast.

Telewizory Z7 i Z8 wyposażone są w nowy standard HDMI 2.0, nowy standard, który zapewnia dostęp do zawartości Ultra HD. Funkcja DLNA umożliwia wyświetlanie na dużym ekranie treści z telefonu lub komputera a tym samym świetną rozrywkę dla przyjaciół i rodziny.

Rozmiary: Z7 (65”, 42” and 40”) oraz Z8 (85”, 55”, 49”)

*Wyłącznie Z8 85’’ oraz Z7 65’’
** Wyłącznie Z8 55” oraz 49”

Bardziej ergonomiczny, nowy interfejs Smart TV.2.

Dzięki nowemu menu Smart TV.2 wszystkie funkcje telewizora są w zasięgu ręki, bez konieczności ciągłego przełączania się z jednego menu do drugiego.

Nowa i intuicyjna nawigacja jest zapewniona dzięki żyroskopowemu pilotowi, który odwzorowuje na ekranie ruchy pilotem w powietrzu.
Funkcja GuideOn zapewnia 21 dni EPG (Przewodnika Telewizyjnego) dla większości dostępnych kanałów, dostarcza informacje o aktualnych programach, filmach, aktorach jak również zapewnia spersonalizowane rekomendacje, funkcję zapamiętywanie ulubionych programów oraz ich spis według kategorii, daty wydania, itp.
Aplikacja Thomson TV Remote pozwala na użycie smartfonu lub tabletu jako pilota oraz na odtwarzanie treści pochodzących z telefonu lub tabletu na ekranie telewizora. Aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo w App Store (iOS) i Google Play (Android).

Telewizory Smart firmy Thomson zapewniają dostęp do informacji (blogów, serwisów społecznościowych, specjalistycznych stron, itp.), rozrywki (wideo, audio, zakupy online, itp.), ale także pozwalają na przechowywanie i udostępnianie treści (zdjęcia, filmy). Jest łatwy w obsłudze, a i technologia Miracast zapewnia dostęp za pośrednictwem tabletu lub smartfona. Nowy, inteligentny interfejs jest bardziej funkcjonalny z przewidzianym miejscem dla ulubionych aplikacji oraz kanałami RSS widocznymi na pierwszy rzut oka, wszystko w zasięgu ręki ... za pomocą żyroskopowego pilota.

Telewizory THOMSON łatwo dopasują się do każdego wnętrza, stając się tym samym towarzyszem całej rodziny, od najmłodszego do najstarszego pokolenia. Nowe technologie usatysfakcjonują wszystkich.

Ceny Telewizorów Thomson Z7
9 999 PLN w rozmiarze 65’’ ; 2 999 PLN w rozmiarze 42’’ oraz 2 799 PLN w rozmiarze 40’’.

Ceny Telewizorów Thomson Z8
29 999 PLN w rozmiarze 85’’ ; 4 499 PLN w rozmiarze 55’’ oraz 3 499 PLN w rozmiarze 49’’.

O TCL Corporation:

Założona w 1981 roku, TCL Corporation (000100.SZ) jest jednym z największych producentów sprzętu konsumenckiego w Chinach, zatrudniając ponad 70 000 pracowników w 40 krajach na całym świecie. Obecnie posiada 3 spółki notowane na giełdzie – TCL Multimedia (01070.HK), TCL Communication (02618.HK) i Tonly Electronics (01249.HK) z różnymi działami biznesowymi w kategoriach TV LCD, panele LCD, telefony komórkowe, sprzęt audio video, sprzęt domowy oraz produkty oświetleniowe. W 2013 roku sprzedaż TCL osiągnęła RMB85.32 mld, a wartość marki TCL przekroczyła RMB63.9 mld. TCL plasuje się na 3-ciej pozycji pod względem udziału w rynku telewizorów LCD, 5-tej pozycji pod względem udziału w rynku telefonów komórkowych, 5-tej pozycji pod względem udziału w rynku paneli. Od 2014 roku TCL skupia się na zbudowaniu modelu biznesowego „produkt+usługa” skoncentrowanego na konsumencie, przy jednoczesnej transformacji w kierunku technologii internetowych i smart. TCL poświęca się swojej nowej wizji „wzbogacania życia konsumentów poprzez dostarczanie produktów i usług zapewniających niesamowite wrażenia”.

Więcej informacji na stronie: http://www.tcl.com

O TCL Multimedia:

TCL Multimedia Technology Holdings Limited (kod HKSE 01070), z siedzibą w Chinach, jest jednym z liderów w światowym przemyśle telewizyjnym. TCL Multimedia jest zaangażowana w badania i rozwój, produkcję i dystrybucję produktów elektroniki konsumenckiej. Jej podmiotem wiodącym jest TCL Corporation. W nawiązaniu do ostatnich badań Display Search Grupa znajduje się na 3-ciej pozycji pod względem udziału w rynku telewizorów LCD z 6.8 % udziałów w 2013 roku. Grupa pozostaje numerem jeden na rynku telewizorów LCD w Chinach z udziałem w wysokości 18.1 %.

Więcej informacji na stronie: http://www.tcl.eu

O firmie Thomson:

Od ponad 120 lat, klienci na całym świecie ufają marce THOMSON. Główny gracz na rynku elektroniki użytkowej, znany z wysokiej jakości i wiarygodności swoich produktów, THOMSON przoduje w dziedzinie innowacji i oferuje klientom ogromny wybór produktów i usług między innymi telewizory,dekodery cyfrowe, sprzęt audio-video, tablety, sprzęt informatyczny, kamery cyfrowe, akcesoria, telefony komórkowe oraz stacjonarne, monitory LCD, oświetlenie LED, sprzęty domowe oraz domowe produkty bezpieczeństwa, urządzenia pielęgnacyjne oraz sprzęt medyczny. Modny i wyrafinowany design, wysokiej klasy funkcjonalność, bardzo duża łatwość użytkowania oraz elegancki i ergonomiczny interfejs - oto cechy produktów THOMSON. Nic dziwnego, że całe pokolenia rodzin ufają marce THOMSON, która ze swej strony nie przestaje zapewniać im rozrywki i poczucia komfortu w domowym zaciszu.

THOMSON jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Technicolor SA.

Więcej informacji na stronie internetowej:www.thomsonconsumer.com

Kontakt dla prasy:
Katarzyna Pikula
k.pikula@big-picture.fr
+33 1 55 02 15 30

Najnowsze informacje o produktach

U5 Biały

Nowa elegancka rama Ultra-Narrow

Więcej